OHLÉDNUTÍ ZA 6. ROČNÍKEM

Strollering® Závody kočárků 2017 v Horoměřicích

V neděli 23. dubna 2017 ani aprílové počasí neodradilo rodiny s dětmi, které si přišly užít sportovně-zábavné odpoledne k Restauraci Chotol v Horoměřicích. Konal se zde 6. ročník celorepublikových Strollering® Závodů kočárků. Touto akcí se horoměřická lektorka Strolleringu® Kristýna Strakošová se svým týmem připojila k dalším 40 místům po celé ČR a dalším 15 místům v Polsku a na Slovensku.


Samotný závod spočíval ve sportovní chůzi s kočárkem na trati dlouhé cca 100 kroků. Závodili maminky, tatínci, dokonce i babičky a dědečkové a také dvojčlenné týmy v kat. Rodina, kde se museli oba závodníci držet jednou rukou kočárku po celou dobu. Na stupních vítězů tak stanuli v kat. Maminky Vendula Soukupová (1.místo), loňská vítězka Martina Hudcová (2.místo), Eva Tománková (3.místo), v kat. Tatínci loňský vítěz Lukáš Váša (1.místo), Milan Mihál (2.místo), Ladislav Doseděl (3.místo) a v kat. Rodina Milan Mihál a Jiří Králíček (1.místo), Petra Kazdová s dcerou (2.místo), manželé Vrzáňovi (3.místo).


Celé odpoledne podpořilo veliké množství partnerů z blízkého i dalekého okolí, a tak mohla proběhnout i tzv. Strollbola (Strollering tombola), všichni účastníci obdrželi při registraci dárečky a vítězové si odnesly nejen diplomy a medaile, ale také hodnotné ceny. Někteří partneři se zapojili i doprovodným programem, a tak jsme mohli zhlédnout taneční vystoupení maminek s dětmi v šátku pod vedením Eglal, dále vystoupení horoměřického oddílu Rope Skipping pod vedením Moniky Sadílkové, dětské taneční vystoupení Zumby pod vedením Dany Obstové a pěvecké vystoupení Jany Rychterové. 

Novinkou oproti minulému ročníku byl zážitkový stánek první pomoci firmy PrPom, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet resuscitaci, zástavu krvácení apod. a také stánek restaurace Unico Osteria e ceffe, kde byla možnost zakoupit si pravou italskou kávu za poplatek, který byl věnován Vojtovi  a stánek Jógaspirála pod vedením Lucie Bosákové.   Zapojila se také místní mateřská centra Pohoda, Happy Faces a Kopaninský spolek, která nabídla dětem, jež už odrostly kočárkům výtvarné dílničky a překážkovou dráhu s dětským kočárkem. Děti si mohly vyrobit také krásné obrázky technikou pískování díky Štěpánce Bubákové a ještě si nechat namalovat obličej od paní Zlatníkové a její pomocnice ze Zahradnictví Horoměřice. Maminky hýčkala vizážistka a kosmetická poradkyně Mary Kay Ivana Chudobová. Restaurace Chotol nabídla všem zúčastněným a organizátorům příjemné zázemí. A veliké díky patří také obci Horoměřice, která akci podpořila nejen finančně, ale také zajištěním technického vybavení a přítomností obecní policie. Celou akci moderovala Eva Kličková, moderátorka a dramaturgyně Českého rozhlasu. Focení zajistila Eva Norgren a videozáznam zpracoval Jan Brož. Reportáž z akce byla ke zhlédnutí také v hlavních zprávách TV Barrandov.


Smyslem celé akce bylo uspořádat rodinné odpoledne a představit fitness program Strollering® - cvičení s kočárky, díky kterému si maminky mohou užívat mateřskou v pohybu, plnit si své sny a zároveň ukázat svým dětem již od raného věku, že sport by měl být součástí života. Dalším cílem akce bylo finančně podpořit místního 11letého Vojtu, který trpí spastickou kvadruparézou a dalšími nemocemi. Rodiče pro manipulaci s ním potřebují závěsný systém, na nějž doplatek činí 30 tisíc Kč.  A tak byl celý výtěžek z akce (startovné, výtěžek ze Strollboly a dobrovolné dary) věnován Vojtovi. Díky všem účastníkům se podařilo vybrat neuvěřitelných 21417 Kč!


Na konec ještě poděkování úžasným ženám, které pomáhaly s organizací již několik měsíců před akcí a v den konání – díky Tereze Moravčíkové a Lucii Jakoubkové. Děkuji také všem, kteří pomáhali v den akce – díky Jiřímu Strakošovi, Liboru Jakoubkovi, Andree Havlíčkové, Lucii Švigárové, Katce Šulcové, Lence Vyhnánkové, Michalu Dlaskovi, Iloně Hrčkové, Tomáši Hrčkovi a za zapůjčení a obsluhu hudební aparatury Martinu Kubašovi.


 

V Horoměřicích 26.4.2017
Kristýna Strakošová, aktivnimatka.cz

OHLÉDNUTÍ ZA 5. ROČNÍKEM

Strollering® Závody kočárků s ČPZP 2016 v Horoměřicích

V neděli 10. dubna 2016 ani chladné počasí neodradilo rodiny s dětmi, které si přišly užít sportovně-zábavné odpoledne k Restauraci Chotol v Horoměřicích. Konal se zde 5. ročník celorepublikových Strollering® Závodů kočárků. Touto akcí se horoměřická lektorka Strolleringu® Kristýna Strakošová se svým týmem připojila k dalším 50 místům po celé ČR a 11 místům v Polsku.

Samotný závod spočíval ve sportovní chůzi s kočárkem na trati dlouhé cca 100 kroků.  Závodili maminky, tatínci, dokonce i babičky a dědečkové a také dvojčlenné týmy v kat. Rodina, kde se museli oba závodníci držet jednou rukou kočárku po celou dobu. Na stupních vítězů tak stanuli v kat. Maminky Martina Hudcová (1. místo), Lenka Bobková (2. místo), Kateřina Brtníková (3. místo), v kat. Tatínci Lukáš Váša (1. místo), Pavel Lopocha (2. místo), Jan Tinka (3. místo) a v kat. Rodina Milan Mihál a Jiří Králíček (1. místo), Eva a Jan Chybovi (2. místo), Vendula a Vladimír Soukupovi (3. místo).

Celé odpoledne podpořilo veliké množství partnerů z blízkého i dalekého okolí, a tak mohla proběhnout i tzv. Strollbola (Strollering tombola), všichni účastníci obdrželi při registraci dárečky a vítězové si odnesly nejen diplomy a medaile, ale také hodnotné ceny. Někteří partneři se zapojili i doprovodným programem, a tak jsme mohli zhlédnout taneční vystoupení maminek s dětmi v šátku pod vedením Eglal za doprovodu bubenické skupiny Haiya Tabla, dále dětské taneční vystoupení Zumby pod vedením Dany Obstové a pěvecké vystoupení Jany Rychterové. Zapojila se také místní mateřská centra Pohoda a Happy Faces, která nabídla dětem, které už odrostly kočárkům výtvarné dílničky a překážkovou dráhu s dětským kočárkem. Děti si mohly vyrobit také krásné obrázky technikou pískování díky Štěpánce Bubákové a ještě si nechat namalovat obličej od paní Zlatníkové a její pomocnice ze Zahradnictví Horoměřice. Maminky hýčkaly kosmetické poradkyně Mary Kay Milada Strnadelová a její kolegyně. Restaurace Chotol nabídla všem zúčastněným a organizátorům příjemné zázemí a pro děti dokonce čaj a něco na zub zcela zdarma. A veliké díky patří také obci Horoměřice, která akci podpořila nejen finančně, ale také zajištěním technického vybavení a přítomností obecní policie.  Celou akci moderovala Eva Kličková, moderátorka a dramaturgyně Českého rozhlasu. Focení zajistila Jana Francírková a videozáznam zpracoval Jan Brož.


Smyslem celé akce bylo uspořádat rodinné odpoledne a představit fitness program Strollering® - cvičení s kočárky, díky kterému si maminky mohou užívat mateřskou v pohybu, plnit si své sny a zároveň ukázat svým dětem již od raného věku, že sport by měl být součástí života. Dalším cílem akce bylo finančně podpořit místní 5letou Elišku Kamzíkovou, která trpí oboustrannou dětskou mozkovou obrnou, spastickou kvadruparézou a dalšími nemocemi. Aby se její zdravotní stav zlepšoval, musí jezdit každý rok na 4 týdny do lázní. Léčba tam stojí 50 tisíc a žádná pojišťovna ji nehradí. A tak byl celý výtěžek z akce (startovné, výtěžek ze Strollboly a dobrovolné dary) věnován Elišce. Díky všem účastníkům se podařilo vybrat neuvěřitelných 18937 Kč!

V závěru si dovolím citovat některé účastníky, např. Hanka Boubelová řekla: „Skvělá organizace, super pohyb pro mamky i taťky a navíc je skvělé, že jsme touhle cestou mohli někomu pomoci. Bylo to prostě perfektní, úžasně jsme se bavili a doufám, že příští rok to bude také tak.“, Eva Tománková prohlásila: „Skvělá příležitost potkat se s množstvím přátel při zábavné a bohulibé činnosti. Prima i pro ty, kteří nezávodili. Moc děkujeme a doufám, že se ze závodů v Horoměřicích stane tradice!“ a Helena Doubková dodává: „Bylo to velmi příjemně prožité rodinné odpoledne a navíc pro dobrou věc. Jen škoda, že nám nepřálo počasí. Bylo to prima, moc děkujeme.“.

Na konec ještě poděkování úžasným ženám, které pomáhaly s organizací již několik měsíců před akcí a v den konání – díky Monice Šustrové, Tereze Moravčíkové a Lucii Jakoubkové. Děkuji také všem, kteří pomáhali v den akce – díky Jiřímu Strakošovi, Liboru Jakoubkovi, Andree Havlíčkové, Lucii Švigárové, Katce Šulcové, Iloně Hrčkové, Míše Hrachovcové, Tomáši Hrčkovi a za zapůjčení hudební aparatury manželům Kubašovým.


V Horoměřicích 21.4.2016
Kristýna Strakošová, aktivnimatka.cz

Více fotek z akce Závody kočárků 2017 najdete 

zde >>

i tady >>


 

VIDEOREPORTÁŽ Z AKCE ZÁVODY KOČÁRKŮ 2017 NA TV BARRANDOV


 

VIDEOREPORTÁŽ Z AKCE ZÁVODY KOČÁRKŮ 2017


 

VIDEOREPORTÁŽ Z AKCE ZÁVODY KOČÁRKŮ 2016

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode