Hned teď!

07.01.2016 21:59

Po zkušenosti, která se mnou v říjnu 2014 velmi zatřásla, jsem naplno pocítila jakou moc má mé tělo. Jak pravdivě k nám promlouvá, jaké signály k nám vysílá a my jim věnujeme v běžném životě velmi málo pozornosti.


Po prospaných dnech, po dnech, kdy jsem už sice byla schopná vstát z postele, ale jediným důvodem byly mé děti, opravdu jiný jsem v tu chvíli neviděla. Jsem se sama každý den ptala – co dál? Co mám dělat? Totálně bez energie, bez smyslu života. Dospěla jsem k cestě seberozvoje. Věděla jsem, že se musím vrátit sama k sobě, abych mohla dál žít. Těch způsobů bylo několik. Absolvovala jsem x seminářů, webinářů, přečetla jsem spoustu knih, článků, setkávala jsem se s inspirativními lidmi. A to všechno vlastně dělám pořád. Je to teď má životní cesta.


Ale k čemu jsem si na začátku sama došla a velmi mi to pomohlo, byť se to může zdát jako maličkost? K zastavení se. Když jsem v situacích, kdy se necítím dobře, zastavím se, zhluboka se nadechnu a sama sebe se zeptám: 

„Co bych mohla udělat pro to, abych se cítila dobře HNED TEĎ?“

Pokud si pravdivě odpovím, resp. pokud nechám spontánně odpovědět mé tělo, jsem překvapená, co se dozvím. Odpovědi velmi často bývají prosté: potřebuji si dát ponožky, protože mám studené nohy, potřebuji se napít, potřebuji si dojít na záchod, potřebuji změnit polohu, protože teď mě bolí záda a nemůžu se pořádně ani nadechnout, atd. K tomuhle jednoduchému cvičení jsem si došla kolem loňských Vánoc a i proto ode mě pak všechny ženy v mém okolí dostaly perníčky nazdobené nápisem „HNED TEĎ“.


Chtěla jsem jim toto poselství předat. A předávám ho i teď vám. Tak se zastavte a zeptejte se svého těla… 

Zpět

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode